ارور یخچال جنرال الکتریک

جالب است بدانید بنیان گذار شرکت جنرال الکتریک که آن را در ایران با لوازم خانگی با کیفیت می‌شناسیم توماس ادیسون مشهور است. ادیسون در سال 1878 میلادی شرکت لامپ های الکتریکی ادیسون را در امریکا تاسیس کرد که چند سال بعد در سال 1892 با همکاری توماس هاستون و ادغام شرکت به جنرال الکتریک تبدیل شد.
امروزه شرکت جنرال الکتریک حوزه فعالیت گسترده ای از تولید توربین های گازی و بادی تا موتورهای هواپیما و جت دارد.
شرکت جنرال الکتریک که یک شرکت بین المللی با سابقه فعالیت بیش از 125 سال است، امروزه با 4 زیر مجموعه بزرگ در زمینه های مختلف تولیدات خود را به سراسر جهان ارسال میکند.

جنرال الکتریک ساخت کجاست؟

همانطور که در بالا اشاره شد جنرال الکتریک یک شرکت امریکایی ست که از سال 2016 بیشتر سهام خود را به شرکت چینی “هایر” فروخته است.

جنرال الکتریک در طول 125 سال فعالیت در صنایع مختلفی از قبیل انواع موتور و تجهیزات هوانوردی، تجهیزات انرژی های تجدید پذیر، تجهیزات سلامت، لوازم خانگی و … فعالیت داشته و میتوان گفت یکی از بزرگترین شرکت های دنیاست.

لوازم خانگی این برند که از با کیفیت ترین برندهای لوازم خانگی در دنیاست با وجود قیمت بالا، در ایران طرفداران بسیاری دارد.

طراحی جذاب، بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، دوام و کیفیت بی‌نظیر محصولات این شرکت، آن را به برندی محبوب تبدیل کرده است.

جنرال الکتریک از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی در ایالات متحده ست که علاوه بر تولید محصولات با برندهای مختلف، با دارا بودن نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش در سراسر جهان، از موفق ترین تولید کننده های لوازم خانگی در دنیاست.

لوازم خانگی جنرال الکتریک در ایران

البته که سالهاست که برند امریکایی جنرال الکتریک در ایران نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش ندارد، اما تا سال 1397 محصولات این برند و دیگر برندهای خارجی توسط وارد کنندگان، وارد ایران میشدند.

از سال 1397 قوانین سختگیرانه تری نسبت به واردات لوازم خانگی خارجی در کشور اعمال شده و از سال 1400 به درخواست تولید کنندگان لوازم خانگی، ورود تمامی لوازم خانگی برندهای خارجی به کشور کاملا ممنوع شد.

هم اکنون هیچ کدام از برندهای خارجی، اعم از امریکایی، کره ای، ترکیه ای و … مجرای قانونی ورود به کشور را ندارند و تمامی محصولات خارجی موجود در بازار به صورت قاچاق وارد کشور میشوند.

خدمات پس از فروش جنرال الکتریک در ایران

واضح است که لوازم خانگی جنرال الکتریک در ایران نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش که تحت نظارت شرکت جنرال الکتریک باشد نداشته و ندارد.
البته شرکت های معتبری وجود دارند که خدمات پس از فروش این برند را بر عهده داشته و خدمات مطلوبی در زمینه لوازم خانگی جنرال الکتریک ارائه میدهند.
فیکسی، با استفاده از متخصصین با تجربه در زمینه یخچال فریزرهای جنرال الکتریک و اساسا یخچال فریزرهای امریکایی اقدام به ارائه خدمات پس از فروش این برند مینماید.
در این راستا جهت کمک به عیب یابی دستگاه ها توسط خود شما عزیزان در ادامه به بررسی ارورهای نمایش داده شده در نمایشگر یخچال فریزرهای جنرال الکتریک یا کد خطاهای یخچال فریزرهای جنرال الکتریک میپردازیم.

ارورهای یخچال فریزرهای جنرال الکتریک

برخی از مدل های یخچال فریزر و یا ساید بای ساید های جنرال الکتریک دارای سیستم خود عیب یابی بوده و برای آگاه کردن شما از خطا و مشکل به وجود آمده در یخچال فریزر، کدهایی را روی نمایشگر یخچال فریزر ظاهر میسازند.
در برخی از موارد مشکل جدی نیست و خود شما بدون نیاز به مراجعه تکنسین میتوانید مشکل را برطرف کنید. در اغلب موارد مشکل جدیست و برای رفع آن باید از متخصص کمک بگیرید.

برای دیدن ارور یخچال الکترواستیل و رفع آن روی لینک کلیک کنید.

ارور یخچال جنرال الکتریک: ارور HRS

این ارور که از ارورهای اختصاصی و شایع یخچال فریزرهای جنرال الکتریک است نشان دهنده وجود عیب در برد اصلی (سوختگی بورد و یا قطعه ای از بورد) یخچال فریزر است و به اصطلاح “مرگ مغزی” دستگاه نامیده می‌شود. در این حالت دستگاه کاملا خاموش شده و تنها چراغ داخل آن روشن می‌ماند.

علت

اغلب نوسانات برق سبب بروز این مشکل در دستگاه می‌شود. برای اطمینان از عدم بروز این مشکل حتما از استابیلایزر یا تثبیت کننده جریان برق استفاده کنید.
گرم شدن یخچال نیز میتواند سبب سوختگی بورد اصلی شود.

رفع عیب ارور یخچال جنرال الکتریک

این ایرادی نیست که بتوانید خود در رابطه با آن کاری انجام دهید. یخچال را از برق بکشید و منتظر کارشناس بمانید. کارشناس برد اصلی یخچال فریزر را برای رفع عیب و تعمیر باز می‌کند.

ارور CC

این ارور مربوط به گرم شدن یخچال فریزر است. وقتی یخچال فریزر سرمای خود را از دست دهد این ارور یا خطا را مشاهده خواهید کرد.

علت

ممکن است در یخچال فریزر به مدت طولانی باز مانده و یا بیش از اندازه باز و بسته شده باشد. یا ممکن است لاستیک دور در فرسوده شده و کارایی لازم را نداشته باشد.

رفع عیب ارور یخچال جنرال الکتریک

در صورت بررسی نوار دور درب و نبود مشکل در آن، برای عیب یابی باید با متخصص تماس گفته تا دستگاه به صورت حضوری بازدید شود.

ارور CI

این ارور مربوط به یخساز یا ice maker یخچال فریزر جنرال الکتریک است و به این معنی ست که مشکلی برای یخساز یخچال فریزر جنرال الکتریم شما به وجود آمده است.

علت

اگر مشکلی در تامین آب و یا خرابی در یکی از قطعات یخساز بوجود آید این ارور نمایش داده میشود. ممکن است شیر آب ورودی به یخساز قطع شده و یا در یخساز یخ گیر کرده باشد.

برای دیدن ارور یخچال مابه و رفع آن روی لینک کلیک کنید.

رفع عیب ارور CI یخچال جنرال الکتریک

ابتدا آب ورودی به یخساز را بررسی کنید. اگر آب را قطع کرده این یخساز را هم خاموش کنید. در این صورت با زدن دکمه system check دستگاه بار دیگر مشکل را بررسی میکند و باید ارور از بین برود.

اگر آب ورودی به یخساز مشکلی نداشته باشد مراجعه حضوری یک متخصص برای عیب یابی الزامی ست.

ارور DE

این ارور به معنی وجود مشکل در سیستم دیفراست یا یخ زدایی یخچال فریزر است. اگر سیستم یخ زدایی به مدت 24 ساعت کار نکند این ارور نمایش داده میشود. ممکن است این ارور همراه با برفک زدن یخچال فریزر نیز باشد.

علت

علاوه بر خرابی یکی از قطعات دیفراست ممکن است سیم کشی قطعات نیز سبب بروز این خطا در دستگاه شود.

برای ارتباط با نمایندگی یخچال هیمالیا و تعمیر در تهران و کرج کلیک کنید.

رفع عیب یخچال جنرال الکتریک

برای رفع عیب دستگاه در این حالت باید تمامی قطعات دیفراست بررسی و در صورت خرابی تعویض شوند. همچنین سیم کشی نیز باید بررسی شود.
بررسی قطعات دیفراست یخچال کاری تخصصی ست و باید توسط متخصص انجام شود.

ارور DF

این ارور زمانی رخ میدهد که در 48 ساعت گذشته برق رسانی به سیستم دیفراست یعنی قطعات سنسور دیفراست، المنت، ترموفیوز و یا ترمودیسک با مشکل مواجه شده و برق وارد سیستم نشود.
این ارور میتواند با گرم شدن و یا برفک زدن یخچال فریزر همراه باشد.

علت

خرابی یکی از قطعات دیفراست و یا قطعی در سیم های یخچال میتواند از علت های بروز این ارور باشد.

رفع عیب

در این صورت برای رفع عیب باید از متخصص کمک بگیرید. تکنسین تعمیرات یخجال فریزر جنرال الکتریک با بررسی قطعات و پیدا کردن قطعه معیوب اقدام به تعویض و یا تعمیر قطعه مینماید.

ارور FF

در صورت مشاهده این ارور دمای فریزر را بررسی کنید. این ارور زمانی به نمایش در می‌آید که دمای فریزر به مقدار قابل توجهی افزایش یابد.
در این صورت احتمالا مواد غذایی داخل فریزر شما نرم شده و فریزر به سرعت در حال گرم شدن است.

علت

ممکن است در فریزر به مدت طولانی باز مانده و یا بیش از اندازه باز و بسته شده باشد. همچنین احتما معیوب بودن لاستیک دور درب یخچال نیز وجود دارد.

رفع عیب

در صورت بررسی این دو موضوع و نبود مشکل در آنها باید از یک متخصص برای عیب یابی حضوری دستگاه کمک بگیرید.

ارور PF

این ارور مربوط به قطعی جریان برق اصلی ورودی به یخچال فریزر است.

علت

قطعی جریان برق ورودی که میتواند مربوط به معیوب بودن دو شاخه و یا سیم برق یخچال فریزر باشد

رفع عیب ارور PF

اگر دوشاخه متصل به برق معیوب است آن را تعویض کنید و بررسی کنید به درستی به پریز برق وصل شده باشد. در صورت وجود این موارد آنها را برطرف کرده و system check را فشار دهید. اگر ارور برطرف نشد با متخصص تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: نمایندگی یخچال الکترواستیل | هزینه تعمیرات و نصب در محل

ارور TC

این ارور که میتواند در برخی یخچال فریزرهای جنرال الکتریک به صورت EC و یا یک F برعکس با Cنماش داده شود ارور یا خطا نیست و دستگاه شما مشکلی ندارد.
این علامت نشان دهنده فعال بودن Turbo Cool یا سرمایش سریع یخچال فریزر است.
برای رفع آن کافیست در تنظیمات یخچال فریزر گزینه Turbo Cool را خاموش کنید.

ارور TF

این علامت که مخفف Turbo Freeze است ارور نیست و روشن بودن این گزینه در یخچال فریزر را نشان میدهد.
این علامت در برخی دستگاه ها میتواند به صورت EF و یا یک F برعکس به همراه F باشد.
برای خاموش شدن این علامت میتواند در تنظیمات یخچال فریزر این حالت را خاموش کنید.

ارور E2

این ارور یا خطا زمانی به وجود می‌آید که یکی از قطعات بورد معیوب شده باشد. باید به سراغ تعمیر برد یخچال بروید.

رفع عیب ارور E2

در این حالت برای رفع مشکل به وجود آمده باید بورد و قطعات آن بررسی شود.
از آنجایی که تعمیر بورد کاری تخصصی ست آن را به تکنسین متخصص بسپارید.

ارور 88 یا 89

نمایش این ارور به معنی وجود مشکل در برق رسانی و سیم کشی یخچال فریزر است و میتواند نشان دهنده نوسان برق و یا خرابی اتصالات باشد.

رفع عیب ارور 88 یا 89 یخچال جنرال الکتریک

برای رفع ارور یخچال جنرال الکتریک باید برق رسانی دستگاه بررسی شود. اگر نوسانات برق داشته اید یکبار یخچال فریزر را از برق کشیده و مجدد به برق بزنید اگر ارور همچنان وجود داشت باید برای رفع عیب از متخصص کمک بگیرید.

جدول خطاها یا ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک

نتیجه گیری

در این مقاله (ارور یخچال جنرال الکتریک) به بررسی ارورها یا خطاهای یخچال فریزرهای جنرال الکتریک به منظور آگاهی شما عزیزان از مشکل به وجود آمده برای یخچال فریزر، پرداختیم.
در اغلب موارد گفته شده نیاز به مراجعه حضوری تکنسین ماهر و متخصص بوده و در صورت نداشتن مهارت و تخصص کافی قادر نخواهید بود مشکل را برطرف کنید.
در صورت نیاز به مراجعه و یا مشاوره تکنسین متخصص میتوانید با ما در ارتباط بوده و یا پیام ها یا سوالات خود را در زیر همین مقاله مطرح کرده تا متخصصین فیکسی در سریعترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.
برای ارتباط با فیکسی میتوانید از فرم درخواست استفاده کرده و یا با ما در تماس باشید. نا هر روز هفته و در تمام ساعات شبانه رئز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *