صافکاری درب یخچال | تعمیر فرورفتگی و گودی همراه با آموزش

صافکاری درب یخچال

صافکاری درب یخچال در تهران و کرج

شاید تا به حال براتون پیش پیش نیومده باشه که درب یخچال تون بر اثر وارد شدن ضربه قر بشه ولی باید بدونید این اتفاق اصلا دور از انتظار نیست. همونطور که می دونید خیلی از لوازم خونگی توی اسباب کشی و جابجایی آسیب میبینن. یخچال هم مثل بقیه لوازم امکان آسیبش وجود داره با این تفاوت که یخچال وسیله ایه که آسیب دیدنش میتونه نگران کننده باشه.
یا ممکنه درب یخچالتون بر اثر استفاده طولانی از آبسردکن و ریختن مداوم قطرات آب آسیب ببینه و نیاز به تعمیر داشته باشه. این مورد رو خیلی از ما تجربه کردیم. قطرات آب خیلی آروم از آبسردکن میریزن و به مرور زمان راه خودشون رو به داخل درب باز می کنن. حالا ما موندیم و یه درب پوسیده و زشت که نیاز به تعمیر داره.
گاهی آسیب وارد شده به درب یخچال به قدری زیاده که حتی شاید نتونید درب رو ببندید و با خودتون فکر کنید این درب حتما باید تعویض بشه ولی نباید نگران باشید چون هر مشکلی که برای یخچالتون پیش بیاد راه حل داره و قابل تعمیره.
قر شدگی درب یخچال, پوسیدگی, کج شدن,فرو رفتگی و گودی یا هر مشکلی که درب یخچالتون باهاش مواجه بشه به راحتی با صافکاری قابل تعمیره.
حتما از کلمه “صافکاری” تعجب کردید! ولی دقیقا کاری که برای تعمیر درب یا بدنه یخچال انجام میشه صافکاریه. دقیقا مثل صافکاری ماشین!

نمونه صافکاری درب یخچال

تو این مقاله میخوایم در مورد صافکاری درب یخچال بیشتر بدونیم تا وقتی درب یخچالمون به هر دلیلی آسیب دید بدونیم برای تعمیرش باید چه کاری انجام بدیم.

پس در این مقاله از فیکسی با ما همراه باشید.

برای صافکاری درب یخچال 👇 درخواست خود را ثبت کنید

درب یخچال آسیب دیده, تعویض کنیم یا تعمیر؟

اگر درب یخچال به هر دلیلی اعم از جابجایی, پوسیدگی بر اثر رطوبت یا برخورد اشیا مختلف دچار قر شدگی, فرو رفتگی, خط و خش و یا پوسیدگی بر اثر رطوبت بشه نیازی به تعویض درب نیست و مشکل به سادگی با صافکاری درب یخچال قابل حله.
هرچند گاهی آسیب به قدری زیاده که امکان تعمیر درب هم وجود نداره یا اگر هم وجود داشته باشه هزینه تعمیر به قدری زیاده که چاره ای جز تعویض درب یخچال نیست.
البته این کار باید توسط متخصص مربوطه که تجربه صافکاری داره انجام بشه تا آسیب جدیدی به درب وارد نشده و هزینه اضافی بر گردن شما نندازه.
باید بدونید که اگر آسیب وارد شده به بدنه یخچال مربوط به بدنه یخچال و نه درب اون باشه, در اغلب مواقع صافکاری بدنه ممکن نیست. چرا که برای صافکاری باید قسمت داخلی بدنه رو جدا و تمام قطعات داخلی یخچال رو خارج کرد که این کار در اغلب موارد ممکن نیست.


البته در مواردی که فرورفتگی و یا گودی ایجاد شده و بدنه دچار پارگی یه رنگ پریدگی نشده باشد تعمیر بدنه هم با دستگاه های مخصوص امکان پذیر است.
البته گاهی مشتریان تمایل به تعمیر درب یخچال ندارند و ترجیح میدن که درب آسیب دیده رو تعویض کنند. در هر صورت انتخاب با شماست. حتی با وجود امکان تعمیر درب, میتونید اون رو با یه درب جدید تعویض کنید.
اگر تصمیم به تعویض درب یخچال گرفتید, باید بدونید که ممکنه درب یخچال شما به دلیل قدیمی بودن و عدم تولید یا به دلیل نداشتن نمایندگی در ایران یا به هر دلیل دیگه ای وجود نداشته و قابل تهیه نباشه. در این خصوص بهتره با تکنسین متخصص مشورت کنید تا در نهایت بهترین تصمیم رو بگیرید.

تعمیر فرورفتگی و گودی درب یخچال

برای تعمیر فرورفتگی درب یخچال, ابتدا تکنسین مربوطه درب یخچال رو از لولا جدا تا درب یخچال رو با خودش به کارگاه ببره تا ادامه کار در کارگاه انجام بشه.
برخی کارگاه های تعمیرات و صافکاری درب یخچال ادعا می‌کنند که دستگاهی دارند که مانند جاروبرقی مکش بسیار زیادی داره و میتونه بدون اینکه به رنگ درب یخچال آسیبی برسه قسمت آسیب دیده رو تعمیر کنه، دقیقا مثل صافکاری ماشین. اما یخچال با ماشین یه تفاوت مهم داره و اون هم فومی هست که داخل بدنه تزریق شده و یک فضای وکیوم رو بین دو دیواره ایجاد می‌کنه.

به همین دلیل در صورت مکش فرورفتگی، ورق کشیده شده و از فوم داخلی جدا می‌شه، در نتیجه ورق باد می‌کنه و ول می‌شه. پس عملا این کار برای یخچال قابل انجام نیست.
اگر درب یخچال علاوه بر فرورفتگی دچار پارگی یا شکستگی شده باشه نیاز به جوشکاری هم داره که این کار باید توسط متخصص با تجربه انجام بشه.

تعمیر پوسیدگی درب یخچال

پوسیدگی درب یخچال مشکلیه که بسیاری از مشتریان باهاش مواجه هستند. به همین دلیل ما در مقاله پوسیدگی درب یخچال مفصلا در مورد این مشکل صحبت کرده ایم.
چیزی که باید بدونید اینه که پوسیدگی درب یخچال در مواردی که پوسیدگی خیلی عمیق نباشه قابل تعمیر بوده و جای نگرانی نیست.

در بسیاری از مواقع آسیب دیدگی درب یخچال علاوه بر زیبایی روی کارایی دستگاه هم تاثیر میذاره. هر چند آسیب های وارد شده به درب یخچال زیبایی یخچال و حتی آشپزخانه رو تحت الشعاع قرار میده اما آسیبی که به کارایی دستگاه وارد میشه بعضا به مراتب بیشتره.
پس اگر درب یخچال فریزرتون آسیب دیده و بدتر از اون آسیب به قدری شدیده که درب یخچال درسا بسته نمیشه در اسرع وقت جهت تعمیر یا تعویض درب یخچال اقدام کنید تا آسیب های وارد شده به یخچال فریزر بیشتر نشه و هزینه های بیشتری رو به شما وارد نکنه.

آموزش صافکاری درب یخچال

هرچند صافکاری و رنگ یخچال یک کار تخصصیه و نیاز به تجربه, ابزار مخصوص و مکان مناسب داره, اما اگر تجربه صافکاری دارید یا تمایل دارید خودتون این کار رو انجام بدید در این قسمت از مقاله با ما همراه باشید.
نحوه صافکاری در یخچال بنا به میزان و نوع آسیب وارد شده به درب متفاوته.که در ادامه به بررسی هر یک به صورت جداگانه میپردازیم:

صافکاری درب پوسیده

اگه درب یخچال فریزر شما درقسمت پایین آبسردکن بر اثر پوسیدگی آسیب دیده و نیاز به تعمیر داره:

  •  یخچال فریزر رو از برق بکشید و خاموش کنید.
  •  چون صافکاری درب یخچال نیاز به زمان داره پس باید یخچال فریزر رو خالی, و مواد غذایی رو به جای دیگه منتقل کنید.
  •  درب آسیب دیده یخچال رو از لولا جدا کنید.
  •  دستگیره های درب رو جدا و اگر چیز دیگه ای هم روی درب قابل جدا شدن هست رو جدا کنید.
  •  حالا باید قسمت آسیب دیده رو جدا کنید. برای اینکار باید از ابزار مخصوص مثل دم باریک و قیچی استفاده کنید و قسمت آسیب دیده رو کاملا جدا کنید.

نمونه صافکاری در یخچال

نکته: حتی اگر میزان آسیب سطحیه باید این کار رو انجام بدید چرا که مطمئنا آب به داخل بدنه نفوذ کرده و اگر اون آب رو تمیز و مسیر نشت رو نبندید به زودی درب مجددا پوسیده خواهد شد.

  • در این مرحله مواد ضد زنگ و بتونه رو داخل فضال خالی ریخته و اون رو کاملا بپوشونید.
  • قسمت آبسردکن رو با چسب کاغذی کاملا بپوشونید. (اگر تمایل دارید رنگ آبسرکن هم تغییر کنه باید این کار رو به یه متخصص بسپرید چون رنگ کردن آبسردکن ممکن نیست و باید یه دیسپنسر جدید با رنگ دلخواه تهیه کنید)
  • بعد از اینکه بتونه خشک شد درب رو کاملا رنگ کنید. (اگر یخچال درب دیگه ای هم داره برای جلوگیری از دو رنگ شدن باید هر دو درب رنگ بشن.)
  • بعد از خشک شدن رنگ دستگیره ها رو وصل و درب رو هم به یخچال متصل کنید.

 

صافکاری درب قر شده

اگر درب یخچالتون قر شده, با توجه به اینکه شما ابزار مکش ندارید و نمیتونید قر شدگی درب رو بیرون بکشید باید قسمت داخلی درب رو در صورت امکان جدا و سعی کنید قسمت قر شده رو صاف کنید. اگر نمیتونید قسمت داخلی درب رو جدا کنید با بتونه اون قسمت رو صاف و باقی مراحل رو طی کنید.

3.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نگار فرخی

سلام روزتون بخیر تشکر از تیم خوب فیکسی من از خدمات شما چند روز پیش استفاده کردم بسیار عالی بود و واقعا یخچالم شبیه روز اولش شد خواستم فقط یه تشکر کنم که انقدر به موقع اومدید و کارمو انجام دادید فکر نمیکردم یخچالم انقدر خوب بشه

سیفی زاده

سلام نگار عزیز، روز شما هم بخیر
خوشحالیم که تونستیم رضایتتون رو جلب کنیم.

فرهاد

تشکر از خدماتتون عالی بودید فکر نمیکردم یخچال انقدر تغییر کنه دستتون دردنکنه

عرفان دزفولی زاده

سلام
باعث افتخار ماست تا بالاترین کیفیت به همراه قیمت منصفانه را در اختیار مشترکین عزیزمان قرار دهیم

محبوبه ناصری

سلام خواستم یه تشکری کنم خیلی ممنون از خدمات خیلی خوبتون در یخچال بسیار عالی شده اصلا فکر نمیکردم به این خوبی دربیاد

سیفی زاده

سلام، وقت بخیر
از اینکه تونستیم رضایتتون رو جلب کنیم خوشحالیم.

سید حامد

سلام ، برای رفع خط و خش درب ماشین لباسشویی که آب کرم شده هست باید چکار کنیم؟ و از چه موادی میشه استفاده کرد؟