تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد از مهمترین قطعات به کار رفته در تمامی لوازم الکترونیکی ست که خرابی آن سبب میشود دستگاه به درستی کار نکرده و یا اصلا روشن نشود.
همانطور که میدانید برد لوازم الکترونیکی کارکرد مغز را در آن وسیله دارا ست و تمام دستورها را صادر میکند. در نتیجه خرابی آن میتواند اختلال جدی در عملکرد لوازم ایجاد کند.

مرکز تعمیر برد ماشین لباسشویی

مرکز تعمیر و یا تعویض برد ماشین لباسشویی فیکسی به صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان و برطرف کردن مشکل برد ماشین لباسشویی شماست.
تنها کافیست درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و یا با ما تماس بگیرید تا پس از مشاوره تلفنی، نزدیکترین کارشناس را به محل شما اعزام نماییم.

فیکسی

نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش لوازم خانگی

 با در اختیار داشتن تکنسین‌های متخصص و با تجربه اقدام به نصب, سرویس و تعمیر انواع یخچال و فریزر می‌نماید. جهت ثبت درخواست تنها کافیست فرم درخواست را تکمیل نموده یا با ما تماس بگیرید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی چگونه انجام میشود؟

هرچند خرابی برد در ماشین لباسشویی نشانه هایی دارد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت، اما تشخیص قطعی خرابی این قطعه بسیار مهم به عیب یابی حضوری متخصص نیازمند است.

در لوازم الکترونیکی بسیاری از خرابی ها با نشانه های یکسان میتوانند دلایل متفاوتی داشته باشند و کارشناس پس از مراجعه و بررسی تمامی قطعات میتواند از خرابی برد ماشین لباسشویی اطمینان حاصل نماید.

بهتر است بدانید تعمیر برد ماشین لباسشویی یک کار بسیار تخصصی بوده و تنها از عهده مهندسین الکترونیک برمیاید.
در واقع متخصص ماشین لباسشویی توانایی تعمیر برد را ندارد و تنها میتواند با تست این قطعه و دیگر قطعات از خرابی آن اطمینان حاصل نماید.

متخصص پس از مراجعه و تشخیص خرابی برد ماشین لباسشویی، آن را باز کرده و برای تعمیر به مرکز تعمیر برد ارسال مینماید. در این مرحله متخصصین الکترونیک، برد را بررسی کرده و قطعه خراب شده برد را در صورت امکان تعمیر میکنند.

پس از تعمیر برد، متخصص تعمیر ماشین لباسشویی برد را تحویل گرفته و برای نصب آن اقدام مینماید.

تعمیر یخچال امرسان در کرج و تهران | نمایندگی ۲۴ ساعته تعمیرات همه مدل ها

برد ماشین لباسشویی، تعمیر یا تعویض؟

چالشی که همواره در هنگام خرابی برد ماشین لباسشویی برای مشتریان به وجود میاید انتخاب بین تعمیر برد و یا تعویض آن است.
در مرحله اول بهتر است با برد و قطعات آن به صورت کلی آشنا شوید:

برد الکترونیکی در هر دستگاهی شامل یک صفحه عموما سبز رنگ با روکش رزین است که شامل سیم کشی مسی بوده و قطعات برد مانند خازن، ترانزیستور، مقاومت، منبع تغذیه، آی سی و … بر روی آن قرار میگیرند.

مهمترین قطعات برد منبع تغذیه و آی سی برد است که برنامه ریزی شده و برای هر ماشین لباسشویی منحصر به فرد است.
خرابی برد اگر ناشی از شکستن آن نباشد مربوط به خرابی یکی از قطعات سوار شده بر روی صفحه است.

در اغلب موارد این قطعه قابل تعویض بوده و نیازی به تعویض کل برد نیست.

البته مواردی نیز وجود دارد که تعویض قطعه به دلایل مختلفی امکان پذیر نیست:

  1. اگر خرابی در آی سی برد باشد احتمال عدم امکان تعویض آن وجود دارد. چرا که آی سی برنامه ریزی میشود و برای هر ماشین لباسشویی منحصر به فرد است و در اغلب موارد به صورت جداگانه توسط تولید کننده عرضه نمیشود و امکان تهیه آن وجود ندارد.
  2. به غیر از آی سی ممکن است به دلیل قدیمی بودن و تولید نشدن طولانی مدت ماشین لباسشویی قطعات برد آن تولید نشده و موجود نباشد.
  3. اگر صفحه برد شکسته باشد اغلب نمیتوان آن را تعمیر کرد و نیاز است یک برد جدید تهیه شود.
  4. مقدار آسیب به برد ماشین لباسشویی به قدری زیاد باشد که نیاز به تعویض قطعات بسیار زیاد و صرف هزینه زیاد بوده و از نظر اقتصادی تعویض برد به صورت کامل به صرفه تر باشد.

تشخیص خرابی برد ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد تشخیص دقیق خرابی برد ماشین لباسشویی نیازمند مراجعه حضوری و بررسی دقیق و عیب یابی حضوری کارشناس تعمیر ماشین لباسشویی است و خرابی قطعات متفاوت ممکن است نشانه های یکسانی داشته باشند.

اما در بسیاری از موارد میتوان خرابی برد را تشخیص و برای تعمیر آن اقدام کرد. با توجه به اینکه برد ماشین لباسشویی عملکردی مانند مغز در انسان دارد، پس میتوان حدس زد هر گاه دستورات به درستی اجرا نشوند احتمال وجود خرابی در برد وجود دارد.
در زیر به نشانه ها و علائم خرابی برد ماشین لباسشویی پرداخته ایم:

1. بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

میتوان گفت نگران کننده ترین نشانه در لوازم الکترونیکی بوی سوختگی از آنهاست. این بو یکی از نشانه های سوختگی قطعات برد است هرچند این بو میتواند ناشی از سوختگی قطعات دیگر مانند موتور و یا بر اثر اصطکاک ناشی از کار طولانی مدت ماشین لباسشویی باشد.

تعمیر لباسشویی پاکشوما در کرج | تعمیرات ماشین لباسشویی در ۲ ساعت

2. روشن نشدن ماشین لباسشویی

البته روشن نشدن ماشین لباسشویی اغلب به دلیل مشکل در برق رسانی ست اما احتمال دارد به دلیل خرابی برد باشد.

3. کار نکردن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی روشن میشود اما شروع به کار نمیکند احتمالا برد ماشین لباسشویی که باید دستور شروع به کار را صادر کند دچار مشکل شده است. البته این مشکل میتواند به دلیل خرابی قفل در لباسشویی نیز اتفاق بیافتد.

4. آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

این مشکل اغلب به دلیل خرابی برد اتفاق میافتد. هرچند خرابی هیدروستات نیز میتواند علت این مشکل باشد.

5. انجام ندادن مرحله خشک کن و تعمیر برد ماشین لباسشویی

این مشکل در اغلب موارد به دلیل خرابی برد است اما میتواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

تعمیر لباسشویی آبسال در کرج سریع ترین خدمات در کمتر از ۲ ساعت

6. ماشین لباسشویی برنامه ها را به درستی انجام نمیدهد

این مشکل احتمالا دلیل دیگری ندارد و علت آن خرابی برد ماشین لباسشویی ست.

7. استفاده طولانی مدت و تمام شدن عمر قطعات

استفاده طولانی مدت از هر وسیله میتواند بدون دلیل سبب خرابی قطعات آن شود. با توجه به طول عمر و میزان استفاده این مدت میتواند متفاوت باشد. اما باید بدانید طول عمر قطعات بی نهایت نیست.

چگونه از برد ماشین لباسشویی مراقبت کنیم؟

قبل از وجود خرابی بهتر است از بروز آن پیشگیری کنیم. مواردی وجود دارند که میتوان با رعایت آنها از خرابی برد ماشین لباسشویی تا حدودی جلوگیری کرد.
اگر مواردی که ممکن است سبب خرابی برد شود را بدانید میتوانید تا حدودی از خرابی این قطعه جلوگیری کنید.
در زیر به برخی از این دلیل اشاره شده است:

نفوذ آب یا نم به برد ماشین لباسشویی:

هرگز نمایشگر و قسمت دکمه های ماشین لباسشویی را با آب نشویید و مراقب ریزش آب بر روی این نقاط ماشین لباسشویی باشد.

نوسانات برق:

اغلب خرابی برد به دلیل نوسانات برق است. برای جلوگیری از این مشکل حتما از محافظ و یا استابیلایزر استفاده کنید.

هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی

همانطور که گفتیم تعمیر برد لباسشویی توسط تکنسین برد که مهندس الکترونیک است انجام میشود، در نتیجه تکنسین مراجعه کننده به منزل شما جهت تعمیر ماشین لباسشویی، از مشکل برد و قیمت آن بی اطلاع است.
هزینه تعمیر برد به قطعه آسیب دیده بستگی دارد و نمیتوان قیمت را قبل از عیب یابی توسط متخصص برد اعلام کرد. همچنین قیمت تعمیر برد به نوع و برند ماشین لباسشویی نیز بستگی دارد.

اما ما در فیکسی، این امکان را فراهم کرده این که برای اعلام هزینه حدودی بتوانید با متخصصین در ارتباط بوده و با اعلام نوع ماشین لباسشویی از قیمت حدودی تعمیر آن مطلع شوید.

تعمیر لباسشویی بوش در کرج | تعمیرات ماشین کمتر از ۲ ساعت

ثبت درخواست تعمیر برد ماشین لباسشویی و مشاوره یا مراجعه

برای ثبت درخواست تعمیر برد ماشین لباسشویی خود کافیست فرم درخواست آنلاین زیر را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید و یا میتوانید با شماره های شرکت تماس گرفته و جهت اخذ مشاوره و یا ثبت درخواست مراجعه اقدام نمایید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *