ماشین لباسشویی‌ بوش به عنوان یکی از محصولات برتر در بازار لباسشویی، به علت کیفیت، دوام و عملکرد بهتر، توانسته ‌اند جایگاه مهمی در خانه ‌های مدرن به خود اختصاص دهند. ماشین لباسشویی های بوش، با امکانات متنوع و فناوری‌ های پیشرفته، فرآیند شستشوی لباس‌ ها را آسان‌ تر و کارآمدتر کرده ‌اند.

با این حال، همانطور که در هر دستگاه الکترونیکی دیگری اتفاق می ‌افتد، لباسشویی ‌های بوش نیز ممکن است با مشکلات و ارور هایی مواجه شوند که ممکن است تجربه کاربران را مختل کند. این خطا ها ممکن است به دلیل خطاهای کاربر، مشکلات فنی یا سایر عوامل باشند که منجر به عملکرد نادرست دستگاه می‌ شوند.

صحت مطالب این نوشته توسط تکنسین متخصص تایید شده است.

در این مقاله از فیکسی، به بررسی برخی از رایج‌ ترین خطاها و ارور لباسشویی بوش خواهیم پرداخت و راه ‌حل‌ هایی را برای رفع این مشکلات ارائه خواهیم داد. هدف ما این است که به کاربران این دستگاه ‌های هوشمند کمک کنیم تا با برطرف کردن مشکلات کوچک، به طور مداوم از عملکرد بهینه و با کیفیت لباسشویی ‌های بوش خود لذت ببرند.

ارور ماشین لباسشویی بوش

لباسشویی ‌های بوش، همچون بسیاری از دستگاه‌ های الکترونیکی دارای نمایشگر، می ‌توانند ارور ها یا خطا هایی را نمایش دهند که به عنوان ارور ماشین لباسشویی بوش شناخته شده و به کاربران اطلاع می‌ دهند که چیزی در فرآیند شستشو دچار مشکل است یا دستگاه نیاز به تعمیر دارد.

ارور ماشین لباسشویی بوش، به صورت کد ها یا پیام‌ ها نمایش داده می ‌شوند و ممکن است معانی مختلفی داشته باشند. کد های ارور ماشین لباسشویی بوش مانند اغلب ماشین های لباسشویی از یک حرف انگلیسی و یک عدد در کنار آن، که حرف انگلیسی F یا E اول کلمات Fault و Error بوده و عدد که به دقت نشان میدهد مشکل چیست، تشکیل شده است.

البته علاوه بر این خطاها، ارور هایی هم هستند که به صورت متن کامل نمایش داده شده و به صورت کد نمایش داده نمی شوند. مثلا ارور pump blocked لباسشویی بوش از این دست ارور هاست که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره تخصصی

از بهترین متخصصان مشاوره بگیرید

توجه داشته باشید که کدهای ارور ماشین لباسشویی بوش در تمام مدل ها مشابه است مثلا ارور لباسشویی بوش سری 8 تفاوتی با مدل های دیگر ندارد.

همانطور که در ادامه خواهید خواند، ارورها نشان دهنده دقیق قطعه معیوب نبوده و ماشین لباسشویی قادر نیست به صورت دقیق قطعه معیوب را تشخیص دهد. بلکه تنها بیان می کند کدام یک از مراحل انجام کار لباسشویی با مشکل مواجه شده است.

ارور لباسشویی بوش سری 8

ارور لباسشویی بوش سری 8

ماشین لباسشویی بوش سری 8 یکی از مدل های بسیار محبوب و پرفروش در ایران است که با کارکرد خوب و ظاهر مدرن توانسته رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد. با توجه به وجود نمایشگر در این مدل از ماشین لباسشویی بوش، در صورت بروز هرگونه مشکل سطحی یا جدی، کدهایی به صورت ارور ماشین لباسشویی بوش بر روی صفحه نمایش نشان داده می شوند.

ارور لباسشویی بوش سری 8 می توانند نشانه یک مشکل جدی و یا نشانه مشکلات سطحی و نه چندان مهم در ماشین لباسشویی شما باشند که ممکن است بتوانید خود به رفع آن ها اقدام نمایید.

باید بدانید که ارور لباسشویی بوش سری 8 تفاوتی با مدل های دیگر ماشین لباسشویی بوش نداشته و مفهوم این اعداد و حروف در تمام مدل های لباسشویی بوش یکسان است.

در ادامه این مقاله از فیکسی، به بررسی کدهای ارور ماشین لباسشویی بوش پرداخته ایم که می توانید با مطالعه آن ها از مفهوم ارور لباسشویی بوش سری 8 خود آگاه شوید.

ارور
علت ارور
pump blocked
سنسور باید چک شود در بیشتر مواقع باید سیم ها را تعویض و یا خود سنسور را عوض کنید.
E00 یا 0
مشکلات برد ماشین لباسشویی
E5
مشکل در ورود آب به لباسشویی
E10
مشکل در ورود آب – خرابی شیر برقی – خرابی هیدروستات – مشکلات برد
E16 یا F16
مشکل در تشخیص بسته شدن در لباسشویی
E17 یا F17
ورود آب به لباسشویی به کندی انجام می شود
E18 یا F18
خارج شدن آب از لباسشویی به کندی انجام می شود.
E19 یا F19
گرم شدن آب لباسشویی بیش از اندازه طول کشیده است.
E20 یا F20
مشکلی در گرم شدن آب وجود دارد (یا گرم نیست یا بیش از اندازه گرم است)
E21 یا F21
موتور ماشین لباسشویی روشن نمی شود.
E23 یا F23
آکوااستاپ لباسشویی به دلیل نشتی فعال شده است.
E25 یا F25
مشکل در سنسور ماشین لباسشویی وجود دارد.
E26 یا F26
سنسور فشار آنالوگ ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده است.
E27 یا F27
سنسور فشار لباسشویی معیوب است
E28 یا F28
خرابی سنسور فلو یا سنسور جریان
E29 یا F29
مشکلی در ورود آب به لباسشویی وجود دارد.
E30 یا F30
مشکل در پمپ تخلیه یا سنسور فشار سطح آب
E31 یا F31
مشکل در تخلیه آب
E32 یا F32
عدم تعادل وزن در دیگ لباسشویی
E35 یا F35
عدم تشخیص بسته شدن در لباسشویی
F37 یا F38
مشکل در برد یا سیم کشی برد اصلی لباسشویی
F43
مشکل در موتور ماشین لباسشویی
F57
مشکل در برد اصلی لباسشویی یا برد اینورتر
E61
مشکل در برد اصلی و سیم کشی برد _ سیم کشی لباسشویی – میکروسوئیچ یا سنسور در لباسشویی
E81
احتمال گرفتگی فیلتر لباسشویی یا مشکل نامشخص

چرا ماشین لباسشویی ارور می دهد؟

ارور ماشین لباسشویی بوش به عنوان یک تکنولوژی در طراحی لباسشویی ست که با هدف اطلاع رسانی به کاربران در مورد وضعیت عملکرد و وقوع مشکلات و افزایش سرعت عیب یابی در ماشین لباسشویی طراحی شده است. این ارور ها نقش مهمی در ارتقاء کارایی، ایمنی و تجربه کاربری دستگاه ‌ها ایفا می ‌کنند.

دلایل اصلی وجود ارور ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • اطلاع رسانی: کد های ارور ماشین لباسشویی بوش به کاربران اطلاع می ‌دهند که چه چیزی اشتباه است یا دستگاه نیاز به تعمیر دارد. این اطلاع رسانی به کاربران اجازه می‌ دهد که در صورت وقوع مشکلات، به سرعت راه‌ حلی مناسب پیدا کنند و از آسیب‌ های بیشتر به دستگاه جلوگیری کنند.
 • ایمنی: برخی از کد های ارور ماشین لباسشویی بوش مربوط به مشکلات ایمنی دستگاه می‌ شوند. به عنوان مثال، اگر دستگاه حس کند که دما یا فشار آب بیش از حد مجاز است، ارور ها را نمایش می‌ دهد تا به کاربران در رابطه با خطرات احتمالی در صورت ادامه استفاده از ماشین لباسشویی هشدار دهند.
 • حفظ کیفیت و دوام: ارور ها ممکن است در صورت وقوع خطا هایی در فرآیند کاری یا استفاده از مواد شستشوی نامناسب یا ناشی از فشار آب بیش از حد معمول و غیره، دستگاه را متوقف کنند تا از حفظ کیفیت و دوام ماشین لباسشویی اطمینان حاصل شود.
 • افزایش سرعت و دقت عیب یابی تکنسین: شاید بتوان گفت اصلی ترین علت وجود ارور ماشین لباسشویی بوش، افزایش صحت و سرعت عیب یابی کارشناس است. خطاها به تکنسین نشان می دهند که باید در کدام قسمت لباسشویی به دنبال مشکل باشد و نیازی نیست تمام قطعات را بررسی کند.

از طرفی، مهم است کاربران نیز در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بوش به ارور ها توجه کنند و به درستی راه‌ حل‌ های معرفی شده توسط تولیدکنندگان را اجرا کنند. همچنین، همیشه به دفترچه راهنمای کاربری دستگاه توجه کنند و در صورت نیاز به تعمیر، از مرکز خدمات تعمیرات مجاز لباسشویی بوش استفاده کنند.

در ادامه به برخی از رایج ‌ترین ارورهای لباسشویی بوش و توضیح کارکرد های آن‌ ها پرداخته می ‌شود:

ارور pump blocked ماشین لباسشویی بوش

در ماشین لباسشویی های جدیدتر که نمایشگر پیشرفته تری دارند، برای ساده تر شدن تشخیص معنی ارور ماشین لباسشویی بوش، ارور به صورت کامل بر روی نمایشگر نوشته می شوند. ارور pump blocked نیز جزو همین ارور ها ست. در این صورت دیگر نیازی نیست که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش رجوع کنید بلکه تنها کافیست معنی کلمات را بدانید.

ارور pump blocked به این معنی ست که راه خروج آب مسدود شده و نیاز است مواردی را برای باز شدن مسیر خروج آب بررسی کنید.

 1. فاضلاب

اولین موردی که خود میتوانید بررسی کنید، فاضلاب خانه است. بررسی کنید که فاضلاب محل زندگی شما دچار گرفتگی نشده باشد و مطمئن شوید آب به راحتی در فاضلاب حرکت می کند.

 1. شیلنگ تخلیه

پشت ماشین لباسشویی لوله ای وجود دارد که آب ناشی از شستشو از طریق آن وارد فاضلاب می شود. لوله تخلیه را برای وجود گرفتگی بررسی کنید. گاهی ممکن است چیزی در این لوله گیر کرده و مانع خروج آب شود. همچنین تا خوردگی یا گیر کردن لوله در زیر لباسشویی را بررسی کنید.

 1. فیلتر لباسشویی

در قسمت پایینی ماشین لباسشویی بوش یک دریچه وجود دارد که فیلتر لباسشویی در آن دریچه واقع شده است. باید دریچه را باز کرده و فیلتر را خارج کنید تا مطمئن شوید اجسام خارجی در آن وجود نداشته یا بیش از اندازه کثیف نشده است.

اگر در ماشین لباسشویی حین به وجود آمدن این ارور باز نمی شود و آب ماشین لباسشویی نیز تخلیه نشده است، بهتر است پیش از هر کار، آب لباسشویی را تخلیه کنید. ما در مقاله چگونه آب لباسشویی را تخلیه کنیم؟ به صورت کامل به آموزش نحوه تخلیه کردن آب ماشین لباسشویی بوش پرداخته ایم.

تا به این مرحله را می توانید خود بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید. اما مهمترین علت ارور pump blocked ماشین لباسشویی بوش مشکلی ست که برای رفع آن به تکنسین متخصص نیاز دارید.

 1. خرابی پمپ تخلیه

اگر موارد گفته شده را بررسی کرده و مشکلی را تشخیص ندادید احتمالا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

برای تشخیص خرابی و تعویض پمپ تخلیه نیاز است که از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارور E00 یا 0 لباسشویی بوش

 

ارور E0 لباسشویی بوش

ارور E00 لباسشویی بوش که در ماشین های لباسشویی جدیدتر به صورت UPDATE ERROR نمایش داده می شود به معنی مشکل در برنامه برد ماشین لباسشویی بوش است. این خطا یک خطای مهم در بین کد های ارور ماشین لباسشویی بوش بوده و تخصصی ست و نیاز است که در صورت وجود برد ماشین لباسشویی بوش شما توسط تکنسین برد بررسی شود.

اگر این ارور ماشین لباسشویی بوش را مشاهده می کنید و نیاز به مشاوره از تکنسین متخصص برد دارید میتوانید با مرکز تعمیرات لباسشویی بوش در ارتباط باشید.

ما در مقاله تعمیر برد ماشین لباسشویی به بررسی علل و نشانه های خرابی برد ماشین لباسشویی بوش و نحوه تعمیر برد آن پرداخته ایم.

مقاله تکمیلی: همه چیز درباره برد ماشین لباسشویی

ارور E5 لباسشویی بوش

ارور e5 لباسشویی بوش به این معنی است که آب به درستی در لباسشویی پر نمی شود (یا سنسور ها به درستی پر شدن را متوجه نمی شوند).

مطمئن شوید که آب ورودی مشکلی نداشته و شیلنگ های ورودی آب پیچ خورده نباشند. اگر تمام منبع آب سالم باشد، ممکن است شیر(های) آب خراب باشد.

همچنین این ارور ممکن است به علت نشت آب از لباسشویی اتفاق بی افتد.

ارور E10 لباسشویی بوش

ارور E10 لباسشویی بوش نشان دهنده مشکلات متعددی ست که باید بررسی شوند:

 1. عدم ورود آب به داخل لباسشویی

این ارور ماشین لباسشویی بوش می توانید به این معنی باشد که آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود. در این صورت از باز بودن شیر آب ورودی لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

 1. خرابی شیر برق

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی بوش از دیگر علل بروز این ارور ماشین لباسشویی بوش است. البته تست شیر برقی و تشخیص خرابی این قطعه نیاز به تخصص دارد.

 1. خرابی هیدروستات

از دیگر علل بروز خطای E10 در لباسشویی بوش، خرابی هیدروستات است. هیدروستات قطعه ای ست که میزان آب در لباسشویی را تشخیص می دهد و خرابی آن می تواند منجر به مشکلات متعددی در ماشین لباسشویی شود.

 1. خرابی برد

برد از قطعات اصلی لباسشویی ست که دلیل بروز بسیاری از کدهای ارور ماشین لباسشوی بوش است. چرا که خراب بودن قطعه ای کوچک از آن می تواند مشکلات فراوانی در لباسشویی ایجاد کند.

برای آگاهی بیشتر از برد ماشین لباسشویی و علائم خرابی آن پیشنهاد می کنیم مقاله برد ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

ارور E16 یا F16 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش مربوط به بسته نشدن در لباسشویی بوش می باشد. بسته نشدن در می تواند به دلایل بسیاری اتفاق بی افتد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 1. باز بودن در لباسشویی بوش

نخستین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که در لباسشویی بسته شده است. ممکن است چیزی مانع بسته شدن کامل آن شده باشد.

 1. خرابی میکروسوئیچ در لباسشویی بوش

اگر قفل یا میکروسوئیچ  در لباسشویی دچار خرابی شده باشد یا به درستی کار نکند، همچنین می ‌تواند باعث عدم بسته شدن درب شود. در این صورت، ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر قفل در لباسشویی باشد.

 1. سنسور در لباسشویی

به‌ خصوص در ماشین ‌های لباسشویی جدیدتر، سنسور هایی وجود دارند که قفل درب را کنترل می ‌کنند. اگر سنسور به درستی کار نکند یا خراب شده باشد، نیاز به تعمیر یا تعویض آن وجود دارد.

در نهایت، اگر تمام این موارد را بررسی کرده ‌اید و مشکل هنوز برطرف نشده است، بهتر است با تعمیرکار مجاز یا مرکز خدمات تعمیرات بوش تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و رفع کنند.

ارور E17 یا F17 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که زمان تامین و ورود آب به ماشین لباسشویی بیش از اندازه است.

این به این معنی ست که آب ورودی به ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده که می تواند به دلایل زیر رخ دهد:

 1. فشار کم آب

اگر فشار آب کم باشد ماشین لباسشویی مدت زمان بیشتری را صرف پر کردن محفظه کرده و این ارور نمایش داده می شود. در وهله اول فشار آب منزل را بررسی کنید و مطمئن شوید که فشار عادی داشته باشد.

 1. گرفتگی شیلنگ ورودی آب

شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید که زیر لباسشویی نمانده یا دچار گرفتگی و تا خوردگی نشده باشد. یکی از علت های عدم ورود آب کافی به لباسشویی مسدود شدن شیلنگ ورودی لباسشویی ست.

 1. خرابی دیگر قطعات

اگر موارد بالا را بررسی کرده و مشکل همچنان وجود دارد باید دیگر قطعات لباسشویی توسط تکنسین بررسی شوند. قطعاتی که مقدار آب را تشخیص داده و یا می توانند ارور ماشین لباسشویی بوش را به نمایش آورند. مانند:

 • شیر برق
 • سنسور آب
 • برد لباسشویی
 • و …

ارور E18 یا F18 لباسشویی بوش

ارور E18 یا F18 ماشین لباسشویی بوش نشان میدهد که زمان خارج شدن آب بیش از حد مجاز است و تخلیه آب بیش از مقدار مورد نیاز طول کشیده است.

 1. فاضلاب محل را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نباشد.
 2. شیلنگ خروجی آب را بررسی کنید که مسدود نشده و یا زیر لباسشویی گیر نکرده باشد.
 3. فیلتر لباسشویی که در محفظه ای زیر در لباسشویی قرار دارد را باز کنید و بررسی کنید که کثیف نبوده یا جسم خارجی در آن گیر نکرده باشد.
 4. اگر مشکل همچنان وجود دارد یک بار لباسشویی را ریست کرده یا از برق بکشید و 10 دقیقه بعد مجددا به برق وصل کنید.
 5. در نهایت اگر همچنان این ارور ماشین لباسشویی بوش را مشاهده می کنید باید با متخصص تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

ارور E19 یا F19 لباسشویی بوش

این ارور نشان می دهد که گرم شدن آب در داخل ماشین لباسشویی بیشتر از زمان مجاز طول کشیده است یعنی مشکلی در سیستم گرم کنندگی آب لباسشویی وجود دارد.

در این صورت ممکن است مشکل از قطعات زیر باشد:

 1. المنت لباسشویی
 2. برد لباسشویی
 3. مشکلات برقی و سیم کشی

این ارور از دسته ارورهایی ست که برای رفع نیاز به حضور کارشناس داشته و خود نمی توانید جهت رفع آن اقدامی انجام دهید. البته بهتر است پیش از درخواست کارشناس، لباسشویی خود را ریست یا به مدت 10 دقیقه از برق بکشید.

 

ارور لباسشویی بوش سری 8

ارور E20 یا F20 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که ماشین لباسشویی نمی تواند آب را گرم کند یا آب بیش از اندازه داغ شده است. عدم توانایی لباسشویی در گرم کردن آب یا گرم شدن بیش از حد انتظار آب ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید بررسی شوند.

اما قبل از هر چیز لباسشویی را ریست و یا به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و مجددا به برق وصل کنید.

 1. المنت لباسشویی
 2. برد لباسشویی
 3. سنسور دمای آب
 4. و …

ارور E21 یا F21 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که موتور لباسشویی بوش با مشکل مواجه شده و کار نمی کند.

البته علاوه بر خرابی موتور این ارور می تواند به علت مشکل در برد لباسشویی باشد که دستور روشن شدن موتور را صادر نکرده و موتور کار نمی کند.

ارور E23 یا F23 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد آکوا استاپ (Aquastop) در ماشین لباسشویی فعال شده است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که لباسشویی دچار نشتی شده باشد.

نشتی می تواند از قطعات بسیاری اتفاق بی افتد اما ممکن است تشخیص آبریزی و نشتی از لباسشویی اشتباه باشد و به دلیل خیس بودن زیر لباسشویی اتفاق افتاده باشد.

اگر آشپزخانه را شسته اید یا آب از زیر لباسشویی جاری شده است احتمال این وجود دارد که لباسشویی تشخیص نشتی آب دهد.

در غیر این صورت بهتر است جهت جلوگیری از آسیب به قطعاتی مانند برد و موتور به دلیل نشت آب، هرچه سریعتر لباسشویی را خاموش کرده و از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور E25 یا F25 لباسشویی بوش

در صورت خرابی سنسور لباسشویی بوش، این ارور نمایش داده می شود.

برای بررسی خرابی سنسور می توانید مقاومت آن را اندازه بگیرید و مطمئن شوید با مقاومت نوشته شده بر روی سنسور مطابقت داشته باشد.

البته تشخیص خرابی سنسور لباسشویی تخصصی ست و بهتر است انجام آن را به یک متخصص واگذار کنید.

ارور E26 یا F26 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان میدهد که سنسور فشار آنالوگ ماشین لباسشویی دچار مشکل شده و یا معیوب شده است.

بررسی این قطعه نیاز به تخصص و حضور کارشناس دارد.

ارور E27 یا F27 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که سنسور فشار لباسشویی معیوب است. این ارور علاوه بر خرابی سنسور ممکن است نشان دهنده خرابی

 • شیلنگ هیدروستات
 • برد لباسشویی

باشد.

ارور E28 یا F28 لباسشویی بوش

خرابی سنسور فلو یا سنسور جریان دلیل این ارور می باشد. در این شرایط باید سنسور جریان آب که غالبا در کف لباسشویی قرار دارد بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور E29 یا F29 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که در ورود آب به ماشین لباسشویی و آبرسانی مشکلی وجود دارد. برای رفع این ارور موارد زیر را انجام دهید:

 1. مطمئن شوید فشار آب ورودی ساختمان کم تر از حالت عادی نباشد.
 2. شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید که دچار انسداد نشده و راه ورود آب به لباسشویی باز باشد.
 3. شیر برقی و سنسور سطح آب باید بررسی شوند.
 4. بورد و سیم کشی لباسشویی باید بررسی شوند.

 ارور E30 یا F30 لباسشویی بوش

ارور E30 لباسشویی بوش نشان دهنده وجود خرابی در یکی از قطعات زیر است:

 • پمپ تخلیه آب
 • سنسور فشار سطح آب

ارور E31 یا F31 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که تخلیه آب لباسشویی به درستی انجام نمی شود و لباسشویی در تخلیه آب دچار مشکل شده است. تخلیه نشدن آب لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد از جمله:

 1. انسداد و گرفتگی فاضلاب و راه آب خروجی محل سکونت
 2. انسداد شیلنگ های خروجی لباسشویی
 3. کثیفی یا انسداد فیلتر لباسشویی

قبل از مراجعه به تکنسین، یکبار لباسشویی را ریست کرده یا از برق بکشید و 10 دقیقه بعد مجددا به برق وصل کنید. در نهایت اگر همچنان ارور را مشاهده می کنید با متخصص تعمیر لباسشویی بوش تماس بگیرید.

ارور E32 یا F32 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد که وزن لباس ها در لباسشویی به صورت متعادل پخش نشده و نا متوازن است.

عدم توازن لباس ها در ماشین لباسشویی می تواند مشکلات بسیاری از قبیل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی و خرابی کمک فنرها را برای لباسشویی ایجاد کند.

همیشه سعی کنید در هنگام قرار دادن لباس به خصوص لباس های حجیم مانند ملحفه آن ها را باز کنید تا در یک گوشه از لباسشویی جمع نشوند.

برای رفع این مشکل نیز لباسشویی را باز کرده و لباس ها را در دیگ لباسشویی به صورت متوازن پخش کنید.

ارور E35 یا F35 لباسشویی بوش

ارور E35 لباسشویی بوش و همچنین ارور های F36 و F34 لباسشویی بوش به کاربر نشان می دهد که در لباسشویی باز است. ابتدا از بسته بودن در لباسشویی مطمئن شوید و بررسی کنید لباس یا جسم دیگری لای در گیر نکرده باشد. اگر از بسته بودن در اطمینان دارید احتمالا مشکل یکی از موارد زیر است:

 1. خرابی میکروسوئیچ در لباسشویی
 2. خرابی سنسور در لباسشویی در برخی از ماشین های لباسشویی بوش

ابتدا لباسشویی را ریست کنید یا به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و مجددا به برق وصل کنید. اگر ارور همچنان وجود داشت از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور F37 و F38 لباسشویی بوش

این ارور ماشین لباسشویی بوش نشان می دهد در برد و قطعات مربوط به برد اصلی مانند سیم کشی مشکلی وجود دارد. برد یکی از قطعاتی ست که باید توسط متخصص برد انجام شود. پس در صورت بروز این خطا با متخصص تماس بگیرید.

ارور F43 لباسشویی بوش

این ارور یکی از ارورهای مهم لباسشویی بوش می باشد نشان دهنده وجود مشکل در موتور لباسشویی ست.

بررسی و عیب یابی همچنین رفع این ارور تخصصی بوده و نیاز به مراجعه کارشناس متخصص دارد.

ارور F57 لباسشویی بوش

این ارور نشان میدهد در ورود برق به برد مشکلی وجود داشته و یا برد اینورتر دچار مشکل شده است.

با توجه به اهمیت و حساسیت برد ماشین لباسشویی بوش، پیشنهاد می کنیم در صورت بروز این خطا از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارور E61 لباسشویی بوش

ارور E61 ماشین لباسشویی بوش نشان دهنده وجود خرابی در یکی از قطعات زیر است:

 • برد اصلی و سیم کشی برد
 • سیم کشی لباسشویی
 • میکروسوئیچ یا سنسور در لباسشویی

ارور E81 لباسشویی بوش

در هنگام بروز ارور e81 در لباسشویی بوش ، ابتدا فیلتر لباسشویی را بررسی کنید تا چیزی مانند سکه یا سنجاق در آن گیر نکرده باشد.

اگر فیلتر تمیز بوده و مشکلی نداشت برای عیب یابی با یک کارشناس تماس بگیرید تا ماشین لباسشویی را حضورا بررسی و عیب یابی کند.

جمع بندی
توصیه ‌های عملی و کاربردی ارائه شده در این مقاله از فیکسی برای بررسی ارور ها شامل بررسی شیلنگ ‌ها و سیستم آب ورودی، کنترل قفل درب و توجه به فیلترهای آب است. این توصیه‌ ها به مخاطبان کمک می ‌کنند تا ابتدا مشکلات رایج را خودشان تشخیص داده و اقدام به رفع آنها کنند و در صورت نیاز، با تعمیرکاران مجاز و خدمات پس از فروش معتبر تماس بگیرند.

نظرات و سوالات خود را میتوانید در زیر همین مقاله بپرسید و یا در صورت نیاز به مشاوره و یا مراجعه کارشناس در استان های تهران و البرز میتوانید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش در ارتباط باشید.

5/5 - (12 امتیاز)

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *