ارور یخچال ال جی اینورتر از مشکلاتی ست که کاربران یخچال فریزرهای اینورتر ال جی با آن مواجه می شوند. یخچال فریزرهای اینورتر ال جی که امروزه به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و بهبود کارایی و کیفیت فرآیند سرماسازی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، با مشکلاتی مواجه می شوند که به صورت ارور بر روی نمایشگر نشان داده می شوند. ما در این مقاله از فیکسی قصد داریم به کد خطای یخچال ال جی اینورتر بپردازیم و روش های برطرف کردن آن ها را آموزش دهیم. همچنین بیان می کنیم کدام ارور یخچال ال جی را خود می توانید برطرف کنید و برای رفع کدام یک نیاز به حضور متخصص است.

باید توجه داشته باشید که ارور یخچال ال جی اینورتر با ارور یخچال ال جی ساید بای ساید تفاوتی ندارد و مواردی که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم در مورد یخچال ساید ال جی نیز صحیح است.

صحت مطالب این نوشته توسط تکنسین متخصص تایید شده است.

یخچال فریزر اینورتر ال جی

یخچال‌های ال جی به عنوان یکی از برندهای معتبر و محبوب در دنیای لوازم خانگی شناخته می‌شوند. یخچال های ال جی در طراحی، عملکرد و ایمنی با کیفیت بسیار بالا به مصرف کنندگان ارائه می‌شوند. با توجه به تکنولوژی‌های نوآورانه و قابلیت‌های پیشرفته، یخچال‌های ال جی از نظر انرژی ‌مصرفی بهینه و همچنین دوستدار محیط زیست هستند. طراحی شیک و منحصر به فرد آنها باعث می‌شود که در هر آشپزخانه‌ای جلب توجه کنند. این برند با ترکیب عملکرد عالی، زیبایی و کیفیت برای محصولات خود، به عنوان یک گزینه محبوب در بازار یخچال‌ ها به شمار می‌آید.

تکنولوژی اینورتر جدیدترین تکنولوژی استفاده شده در موتور ها یا کمپرسور های یخچال فریزرهای ال جی ست که علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق باعث افزایش کیفیت سرمادهی می شود.

موتورهای اینورتر در واقع مانند موتورهای معمولی یخچال نیستند و در مراحل مختلف تولید سرما، خاموش و روشن نمی شوند و تنها دور آن ها تغییر می کند و به این ترتیب باعث حفظ دمای استاندارد و یکنواختی دما شده و همچنین کیفیت سرما دهی را افزایش می دهند.

با توجه به اهمیت مصرف برق نیز، موتورهای اینورتر، به دلیل خاموش و روشن نشدن مداوم، مصرف برق بسیار کمتری دارند.

اگر می خواهید بدانید یخچال فریزر اینورتر ال جی دقیقا چیست ما در مقاله اینورتر یخچال چیست؟ به صورت کامل به بررسی اینگونه موتورها و تفاوت آن ها با کمپرسورهای معمولی پرداخته ایم که مطالعه آن می تواند آگاهی شما را درباره اینگونه کمپرسورها افزایش دهد.

یخچال فریزر اینورتر ال جی

ریست یخچال ال جی

پیش از بررسی کد خطاها یا ارور یخچال ال جی، بهتر است با نحوه ریست کردن یخچال ال جی آشنا شوید. به این دلیل که بسیاری از کدهای خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر یخچال ال جی، با ریست یخچال ال جی قابل رفع هستند.

ریست یخچال ال جی یک راه حل مفید برای رفع برخی از مشکلات شایع که به صورت ارور یخچال ال جی بر روی نمایشگر نشان داده می شود، است. برخی از ارورها و مشکلاتی که با انجام ریست ممکن است حل شوند شامل مشکلات در تنظیمات الکترونیکی یخچال، اختلالات در عملکرد سیستم‌های خنک کننده و یا بروز خطا در سیستم‌های کنترلی می‌شوند. در این صورت اگر یخچال دچار مشکل جد نشده باشد و ارور نمایش داده شده به علت خطای به وجود آمده باشد ریست یخچال ال جی می تواند به رفع ارور کمک کند.

اگر بعد از ریست یخچال ال جی، ارور همچنان وجود داشت یا مکررا بر روی نمایشگر ظاهر شد، یعنی مشکلی در یخچال وجود دارد و ارور به درستی نشانه وجود مشکل در یخچال شماست.

اما اینکه این ارور به دلیل مشکلی جدی در یخچال به وجود آمده یا مشکلی ست که خود می توانید برطرف کنید را در ادامه با بررسی تمامی کدهای ارور یخچال ال جی اینورتر بررسی خواهیم کرد.

مشاوره تخصصی

از بهترین متخصصان مشاوره بگیرید

ارور یخچال ال جی اینورتر

در این مقاله از فیکسی قصد داریم به بررسی تخصصی ارور یخچال ال جی اینورتر که همان ارور یخچال ال جی ساید بای ساید است، بپردازیم. هرچند ارور یخچال ال جی اینورتر تفاوتی با ارور دیگر یخچال فریزرهای ال جی مانند ساید یا دوقلو یا ارور یخچال ال جی به صورت کلی ندارد، اما این مقاله را به بررسی اخصصی ارور یخچال ال جی اینورتر و ساید اختصاص داده ایم.

برای سهولت و سرعت دسترسی به علت ارور یخچال ال جی اینورتر، به صورت خلاصه، کدهای ارور یخچال ال جی را به صورت جدول در اختیار شما قرار داده ایم، اما اگر می خواهید در باره ارورها و علت آن ها بیشتر بدانید به متن نوشته شده برای هر ارور یخچال ال جی ساید بای ساید، از طریق لمس ارور مورد نظر در فهرست موضوعات مستقیما به توضیحات ارور مورد نظر خود رجوع کنید.

ارور
معنی ارور
FS
Freezer Sensor یا خرابی یا مشکل در سنسور فریزر
rS
Refrigerator Sensor یا مشکل در سنسور دمای یخچال
ds
Defrost Sensor یا مشکل در سنسور برفک زدایی یا سنسور دیفراست
rdS
Refrigerator Defrost Sensor یا مشکل در سنسور دیفراست یا برفک زدایی یخچال
FdS
Freezer Defrost Sensor یا مشکل در سنسور دیفراست یا برفک زدایی فریزر
R2
معیوب بودن سنسور دوم
rT
مشکل در سنسور محیطی یا سنسور قاب در
1S یا IS
معیوب شدن قطعات مختلف یخساز
HS
خرابی سنسور رطوبت سنج یخچال
dh
مشکل در سیستم برفک زدایی به خصوص قطعات المنت برفک زدایی و ترموفیوز
f dh
ارور f dh یخچال ال جی نشان دهنده وجود مشکل در سیستم برفک زدایی فریزر به خصوص قطعات المنت و ترموفیوز است.
r dh
ارور f dh یخچال ال جی نشان دهنده وجود مشکل در سیستم برفک زدایی یخچال به خصوص قطعات المنت و ترموفیوز است.
ff
این ارور که مخفف Freezer Fan است به مشکل در فن داخلی فریزر اشاره دارد.
rF
این ارور که مخفف Refrigerator Fan است به مشکل در فن داخلی یخچال اشاره دارد.
cF
مشکل در فن کندانسور یا فن پشت یخچال
IF
معیوب بودن یا مشکل در فن یخساز
SS
مشکل در سنسور مخزن آب یا سنسور کشوی یخچال
It
مشکل در کیت یخساز
gF
مشکل در ورود آب به یخساز یا معیوب بودن سنسور آب شمار یخساز
OFF یا OF F
نشان دهنده حالت دمو یا فروشگاهی
CO
مشکل در ارتباط نمایشگر با برد نمایشگر یا مشکل در ارتباط بین برد اصلی و برد نمایشگر
h
مشکل در هیتر المنت یخچال
DR و Dr
مشکلات مربوط به در یخچال مانند باز ماندن در
Ad و AS
مشکلات مربوط به در یخچال
Od
مشکلات وای فای Wifi یخچال
22
مشکل در رله کمپرسور یخچال
67
مشکل در درب یخچال یا تشخیص باز و بسته بودن آن
1S یا 15
وجود مشکل در عملکرد یخساز به خصوص قطعات سنسور یا فن یخساز
C1
مشکل در برد اصلی یا برد نمایشگر یا ارتباط بین این دو

ارور FS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که مخفف freezer sensor است به خرابی سنسور دمای فریزر مرتبط است. سنسور دمای فریزر وظیفه تشخیص دمای فریزر را برعهده دارد تا با بررسی دمای محیط فریزر، عملیات سرما سازی را شروع یا متوقف کند و دمای مطلوب و یکنواخت را در یخچال فریزر ایجاد کند.

خرابی سنسور دمای فریزر سبب عدم تشخیص دمای فریزر شده و سرمای بیش از اندازه یا گرمای فریزر را به دنبال دارد.

اگر در هنگام بروز این ارور یخچال ال جی اینورتر، مشکلی در سرمای فریزر احساس می کنید، باید از یک متخصص کمک بگیرید؛ اما اگر فریزر ال جی شما دمای مطلوب داشته و مشکلی در سرما سازی ندارد، پیش از تماس با کارشناس متخصص، یخچال را ریست کرده یا به مدت 10 دقیقه خاموش کنید تا خطاهای برد برطرف شود.

ارور rS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که مخفف کلمه refrigerator sensor است به خرابی سنسور دمای یخچال ال جی اشاره دارد.

سنسور دمای یخچال، قطعه ایست که دمای یخچال را اندازه گرفته و با تشخیص دما، منجر به روشن یا خاموش شدن کمپرسور و شروع یا توقف عملیات سرما سازی می شود.

خرابی این سنسور سبب می شود دمای یخچال به درستی تشخیص داده نشده و در نتیجه سرمای یخچال یا بیش از اندازه یا کمتر از مقدار مطلوب شود.

اگر با وجود این ارور احساس می کنید یخچال به صورت عادی کار می کند و دمای مطلوب دارد، پیش از تماس با کارشناس، یخچال را ریست کرده یا به مدت 10 دقیقه خاموش کنید. اگر ارور همچنان وجود داشت، با یک متخصص تماس بگیرید.

ارور ds یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر به مشکلات سنسور دیفراست (برفک زدایی) اشاره دارد و می توان گفت دارای دو زیر مجموعه است که هر کدام به سنسور دیفراست یخچال یا فریزر ال جی اشاره می کند.

سنسور دیفراست بخشی از سیستم برفک زدایی یخچال ال جی ست و قطعه ایست که دمای اواپراتور را اندازه گیری می کند تا در صورت نیاز المنت برفک زدایی روشن یا خاموش شود.

اگر سنسور دیفراست یخچال یا فریزر معیوب باشد، عملیات برفک زدایی به درستی انجام نشده و یخچال سرما سازی را به درستی انجام نخواهد داد.

اگر می خواهید راجع به برفک زدن یخچال که منجر به کاهش سرمای یخچال ال جی می شود بیشتر بدانید پیشنهاد میکنیم قبل از هر چیز، مقاله علت برفک زدن یخچال بدون برفک را مطالعه کنید.

ارور ds یخچال ال جی به دو صورت rdS و FdS نمایش داده می شود که هر کدام نشانه خرابی سنسور دیفراست یخچال یا فریزر است:

 1. ارور rdS یخچال ال جی

در اینجا r مخفف refrigerator به معنی یخچال بوده و این ارور نشان می دهد سنسور دیفراست یخچال دچار مشکل شده است.

 1. ارور FdS یخچال ال جی

در این ارور یخچال ال جی اینورتر، حرف f که مخفف freezer است به معنی خرابی فن برفک زدایی یا دیفراست فریزر می باشد.

ارور R2 یخچال ال جی

در برخی از مدل های یخچال فریزر که با توجه به فضای زیاد یخچال فریزر و به منظور ایجاد سرمای یکنواخت، دارای دو سنسور دما هستند این ارور یخچال ال جی اینورتر ممکن است نمایش داده شود که نشان دهنده خرابی سنسور دوم یخچال ال جی ست.

در صورت بروز این خطا یخچال یا فریزر در تشخیص دما دچار مشکل شده و نمی تواند دمای مطلوب یا یکنواخت ایجاد کند.

در صورت مشاهده دمای نامناسب یخچال باید برای بررسی قطعات سرما سازی و برفک زدایی از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور rT یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر نشان دهنده وجود مشکل در سنسور محیطی یخچال است. این سنسور که در قاب لولای در نصب می شود برای تشخیص دمای محیطی که یخچال فریزر در آن قرار دارد تعبیه شده و در برخی مدل های جدیدتر یخچال فریزر ال جی وجود دارد.

این سنسور در یخچال فریزرهای جدیدتر به این دلیل نصب شده که دمای بیرون یخچال فریزر را اندازه بگیرد و دمای داخل آن را با توجه به دمای بیرونی آن تنظیم کند.

اگر این سنسور دچار مشکل شود، ممکن است در سرما سازی یخچال یا فریزر مشکل ایجاد شده و یخچال سرمای مطلوب را ایجاد نکند.

البته بررسی سالم یا معیوب بودن این سنسور یک کار تخصصی ست و اگر پس از ریست یخچال ال جی همچنان این ارور را مشاهده کردید باید از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور 1S یا IS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر به خرابی قطعات مختلف یخساز اشاره دارد. اگر با این ارور مواجه شدید و عملکرد یخساز نیز دچار مشکل شده است باید از یک متخصص کمک بگیرید.

اما پیش از آن یخچال را ریست کنید یا به مدت ده دقیقه از برق بکشید.

ارور HS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر، مربوط به مشکلات سنسور رطوبت سنج یخچال است. البته این قطعه در تمامی یخچال فریزرهای ال جی وجود ندارد و تنها در برخی مدل ها از سنسور رطوبت سنج استفاده می شود.

بررسی این ارور یخچال ال جی اینورتر و رفع آن به عیب یابی حضوری کارشناس نیاز دارد و در صورت بروز این ارور بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور dh یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر به ایراد در سیستم برفک زدایی اشاره دارد.

البته تصور نکنید که ایراد در سیستم برفک زدایی حتما با انباشته شدن برفک در محیط داخلی یخچال یا فریزر، مانند یخچال فریزرهای قدیمی همراه است. بلکه مشکلات برفک زدایی در یخچال فریزرهای جدید تنها با گرم شدن یخچال همراه بوده و برفک ها تنها در پشت قاب و با باز کردن قسمت داخلی یخچال قابل مشاهده هستند.

در صورت بروز این ارور، احتمال وجود مشکل در المنت برفک زدایی و ترموفیوز اواپراتور وجود دارد که این دو قطعه بخشی از سیستم برفک زدایی یخچال هستند.

اگر با ریست کردن یخچال این ارور یخچال ال جی اینورتر برطرف نشد، برای بررسی سیستم برفک زدایی، از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور dh یخچال ال جی برای سهولت در تشخیص و افزایش دقت و سرعت عیب یابی، به دو بخش مربوط به سیستم برفک زدایی یخچال و سیستم برفک زدایی فریزر تقسیم می شود:

 1. ارور f dh در یخچال ال جی

ارور f dh در یخچال ال جی که یکی از شایعترین موارد در ارور یخچال ال جی اینورتر بوده و در آن f مخفف کلمه freezer است، به معنی مشکل در سیستم برفک زدایی فریزر یا مشکل در المنت یا ترموفیوز فریزر، دو تا از مهمترین قطعات سیستم برفک زدایی فریزر می باشد.

 1. ارور r dh در یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که در آن r مخفف کلمه refrigerator می باشد، به معنی وجود مشکل در المنت یا ترموفیوز یخچال است.

ارور ff یخچال ال جی

ارور ff در یخچال ال جی یکی از چندین ارور یخچال ال جی اینورتر، به خرابی فن فریزر اشاره دارد و مخفف freezer fan است.

سرمای تولید شده در فریزر توسط فن داخلی، در محیط فریزر به گردش درآمده و سبب به وجود آمدن سرمای یکنواخت در محیط فریزر می شود.

خرابی این فن ممکن است سبب گرم شدن قسمت بالایی فریزر ال جی شده و یا ممکن است باعث شود سرمای فریزر افت پیدا کند.

اگر این نشانه ها در فریزر ال جی پس از نمایش این ارور یخچال ال جی اینورتر شما، به وجود آمده است، باید برای رفع مشکل از یک متخصص کمک بگیرید.

اما اگر فریزر کارکرد صحیح داشته و مشکلی در سرما دهی فریزر خود مشاهده نمی کنید، یخچال را به مدت 10 دقیقه خاموش کرده یا با روش های گفته شده، ریست کنید.

اگر با ریست یخچال ال جی، ارور برطرف نشد، باید از یک متخصص کمک بگیرید.

همچنین اگر تمایل دارید با کارکرد فن داخلی و علائم خرابی آن آشنا شوید، مقاله اگر فن یخچال کار نکند ؟ ۶ علت کار نکردن فن داخل یخچال چیست؟ می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد.

ارور rF یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که همان ارور rf ساید ال جی ست، به مشکل در فن یخچال اشاره می کند و مخفف refrigerator fan است.

فن یخچال وظیفه گردش سرمای ایجاد شده توسط اواپراتور را بر عهده داشته و سبب ایجاد سرمای یکنواخت در تمام محیط یخچال می شود.

خرابی این فن ممکن است باعث افزایش دمای یخچال شده یا باعث شود قسمت پایینی یا بالایی یخچال ال جی گرم شود.

اگر می خواهید با نشانه های خرابی فن آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مقاله کار نکردن فن یخچال را بخوانید.

اگر با وجود این ارور، مشکلی در سرمای یخچال احساس نمی کنید، پیش از هر چیز، یخچال را ریست کنید یا به مدت 10 دقیقه از برق بکشید. اگر ارور همچنان وجود داشت باید از یک متخصص برای برطرف کردن مشکل فن یخچال ال جی خود کمک بگیرید.

ارور cf یخچال ال جی

این کد ارور یخچال ال جی اینورتر مربوط به مشکلات فن کندانسور یخچال ال جی ست.

کندانسور در یخچال فریزرهای قدیمی به صورت لوله های مشکی رنگ تو در تو در پشت یخچال گسترده شده اند اما در یخچال فریزرهای جدیدتر، کندانسور به صورت کامپکت یا پاکتی در کنار موتور و در زیر یخچال مخفی شده اند و به صورت گسترده نیستند.

به همین دلیل کندانسور در یخچال فریزرهای جدید خود به خود خنک نمی شود و برای خنک شدن نیاز به فن دارد.

فن کندانسور در کنار کندانسور قرار داشته و وظیفه خنک کردن کویل های کندانسور را بر عهده دارد. اگر این فن کار نکند، کندانسور گرم شده و توان سرما سازی یخچال کاهش می یابد. در این صورت شما شاهد گرم شدن یخچال یا فریزر خواهید شد. البته توجه داشته باشید که یخچال ال جی شما تنها اندکی گرم خواهد شد نه اینکه سرمای خود را به صورت کامل از دست دهد.

خرابی فن کندانسور همچنین باعث گرم شدن بدنه یخچال و تیغه بین یخچال و فریزر در یخچال ساید ال جی می شود.

در صورت بروز این ارور ابتدا یخچال را ریست کنید. اگر ارور برطرف نشد یخچال را در صورت امکان اندکی جلو بکشید تا هوا به راحتی در پشت یخچال جریان پیدا کند تا تکنسین متخصص مراجعه کرده و مشکل را برطرف کند.

همچنین به طور کلی بهتر است با کندانسور یخچال فریزرهای جدید آشنایی داشته و طریقه تمیز کردن آن ها را بدانید، چون کندانسور های جدید یا پاکتی گرد و خاک بسیاری را جذب می کنند و باعث افت کارایی کندانسور می شوند. پس پیش از تماس با تکنسین، مطمئن شوید کندانسور یخچال تمیز بوده و مانعی برای خنک شدن نداشته باشد. این خود ممکن است سبب روز خطا یا ارور یخچال ال جی اینورتر شود.

برای آشنایی با کندانسور و نحوه تمیز کردن آن می توانید مقاله کندانسور یخچال چیست و چگونه آن را در ۴ مرحله تمیز و تعمیر کنیم؟ را مطالعه کنید.

ارور IF یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر به خرابی فن یخساز اشاره دارد و میتواند ناشی از خرابی فن، مشکل در دستور برد برای روشن و خاموش شدن به موقع فن یا گیر کردن فن در یخ و برفک باشد.

اگر در عملکرد یخساز یخچال ال جی خود، مشکلی مانند خارج نشدن یخ یا صدای عجیب و نامعمول از یخساز مواجه شدید، بهتر است برای بررسی و تعمیر یخساز در صورت نیاز، با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر مشکل، گیر کردن فن یخساز در یخ و برفک باشد، که نشان دهنده مشکل در سیستم برفک زدایی یخچال بدون برفک است، می تواند با برفک زدایی دستی موقتا برطرف شود. بهترین روش برای برفک زدایی دستی خاموش کردن یخچال فریزر با درهای باز به مدت چند ساعت است.

اگر می خواهید با روش های ایمن برفک زدایی دستی یخچال آشنا شوید ما در مقاله رفع برفک یخچال به آموزش بهترین و ایمن ترین روش های رفع دستی برفک یخچال پرداخته ایم.

البته برای رفع دائم مشکل نیاز است که سیستم برفک زدایی بررسی شده و قطعه معیوب تعویض شود.

ارور SS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر بسته به نوع یخچال، نشان دهنده مشکل در سنسور مخزن آب در یخچال ساید ال جی یا سنسور کشوی یخچال در یخچال های فرنچ دور و دو کشوی ال جی است.

در صورت بروز این خطا، قبل از هر چیز یخچال را ریست کرده یا به مدت ده دقیقه از برق بکشید. اگر ارور برطرف نشد از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور It یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر، به مشکل در کیت یخساز اشاره دارد و یکی از مشکلات تخصصی یخساز یخچال ال جی ست.

اگر یخساز یخچال با مشکل مواجه شده باید برای تعمیر آن با یک متخصص تماس بگیرید. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای یخساز رخ دهد عبارتند از:

 • یخساز یخ تولید نمی کند
 • یخساز صدای غیر معمول ایجاد می کند
 • یخساز یخ تولید شده را خارج نمی کند
 • یخساز یخ قالبی تولید نمی کند.

ارور gF یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر، نشان دهنده وجود مشکل در آب ورودی به یخساز یا آبسرد کن یخچال ال جی ست.

سنسور جریان یا اصطلاحا “آب شمار” قطعه ایست که میزان آب ورودی به یخساز یا آبسردکن یخچال را بررسی کرده و در صورت کم بودن فشار یا بیش از اندازه بودن آن، ارور gF را بر روی نمایشگر یخچال ال جی نشان می دهد.

برای رفع این مشکل، فشار آب ورودی به یخچال را به وسیله بررسی فشار آب محل سکونت خود بررسی کنید و مطمئن شوید آب قطع نشده باشد.

اگر هیچ کدام از مشکلات خارجی وجود ندارد، سنسور جریان آب باید توسط کارشناس بررسی شود.

ارور OFF یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر نشان می دهد که یخچال در حالت خاموش، دمو یا فروشگاهی قرار دارد.

این حالت در برخی از مدل های یخچال فریزر وجود دارد و نشان می دهد که یخچال در حالت فروشگاهی قرار داشته و با اینکه روشن است اما سرماسازی را انجام نمی دهد.

البته تکنسین پس از نصب این ارور را برطرف خواهد کرد اما اگر این کار انجام نشده باشد می توانید با فشردن دو دکمه refrigerator و iceplus و نگه داشتن آن ها تا شنیدن صدای “بیپ” یخچال را ریست کرده و این ارور را برطرف کنید.

ارور CO یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر نشان دهنده وجود مشکل در نمایشگر یا قطع ارتباط برد اصلی با نمایشگر یخچال ال جی ست.

این ارور زمانی رخ می دهد که به هر دلیلی اعم از نفوذ آب به برد نمایشگر یا خود نمایشگر مشکلی در نمایشگر یا ارتباط بین نمایشگر و برد اصلی یا برد نمایشگر اتفاق بی افتد.

در این حالت ممکن است دکمه های نمایشگر یخچال ال جی کار نکنند یا نمایشگر یخچال کاملا خاموش بوده و روشن نشود.

در صورت بروز این ارور، ابتدا یخچال را ریست کنید و اگر مشکل همچنان وجود داشت و نمایشگر دچار مشکل بود با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر به تازگی یخچال را با آب شسته اید و این ارور یا هر ارور دیگری را روی نمایشگر مشاهده می کنید، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به یخچال و قطعات آن، یخچال را خاموش کنید و منتظر کارشناس بمانید.

ارور h یخچال فریزر ال جی

این ارور یخچال ال جی مربوط به هیتر المنت یخچال، که یکی از قطعات سیستم برفک زدایی یخچال ال جی ست مشکلی به وجود آمده است.

خرابی هیتر المنت یخچال منجر به اختلال در سیستم برفک زدایی یخچال شده و گرم شدن یخچال به علت برفک های داخل بدنه یا سرد نکردن مناسب یخچال را به دنبال خواهد داشت.

در صورت بروز ارور h یخچال فریزر ال جی، قبل از تماس با متخصص، یخچال را ریست کنید یا به مدت 10 دقیقه از برق بکشید. اگر این ارور یخچال ال جی همچنان وجود داشت یا مکررا تکرار شد، از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور DR و Dr و Ad و AS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر به معنی مشکلات درب یخچال است و نشان می دهد که یا درب یخچال باز مانده یا یخچال تشخیص بسته شدن درب را نمی دهد.

این مشکل می تواند ناشی از خرابی سنسور در یا برد یخچال باشد. همچنین ممکن است خرابی لولای در یا لاستیک دور در یخچال منجر به بسته نشدن در شده و این ارور را نمایش دهد.

اگر با ریست کردن یخچال این ارور یخچال ال جی اینورتر برطرف نشد، باید برای رفع مشکل از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور Od یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که در یخچال فریزرهایی که دارای وای فای Wifi هستند نمایش داده می شود نشان دهنده وجود مشکل در وای فای یا ارتباط این بخش با برد اصلی ست.

برای بررسی این ارور نیاز است که از یک متخصص تعمیر یخچال ال جی کمک بگیرید. اما پیش از آن یخچال را ریست کرده یا به مدت ده دقیقه خاموش کنید تا اگر خطایی در برد یا نمایشگر وجود دارد برطرف شود.

ارور 22 یخچال ال جی

این ارور به معنی وجود مشکل در رله کمپرسور یخچال است.

رله کمپرسور قطعه ایست که به کمپرسور در روشن شدن کمک می کند و خرابی آن همراه با صدای “تیک تیک” بوده که منجر به روشن نشدن کمپرسور می شود.

اگر میخواهید در مورد رله استارت موتور بیشتر بدانید مقاله رله استارت یخچال چیست؟ میتواند به افزایش آگاهی شما در زمینه شناخت علائم خرابی و نحوه تعمیر آن کمک کند.

روشن نشدن کمپرسور نیز گرم شدن یخچال را به همراه خواهد داشت.

بهتر است در صورت شنیدن صدای “تیک تیک” از پشت یخچال و روشن نشدن موتور، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به قطعات، یخچال را از برق بکشید و منتظر مراجعه کارشناس بمانید.

ارور 67 یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی زمانی ظاهر می شود که درب یخچال باز بوده یا یخچال در تشخیص بسته شدن درب یخچال با مشکل مواجه شود.

قطعاتی که ممکن است با ظاهر شدن این ارور معیوب شده باشند عبارتند از:

 • سوئیچ یا سنسور لای در
 • لاستیک دور در
 • لولای در یخچال

در صورت بروز این ارور مطمئن شوید چیزی لای در نبوده و مانع بسته شدن در نشده باشد.

ارور 1S یا 15 یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر که مربوط به عملکرد یخساز است، نشان دهنده وجود مشکل در فن یخساز یا قطع شدن سنسور یخساز می باشد.

در صورت بروز این ارور، یخساز یخچال دچار مشکل شده و ممکن است صداهای ناهنجاری نیز تولید کند.

از جمله مشکلاتی که یخساز می تواند داشته باشد موارد زیر است:

 • یخساز کار نمی کند
 • یخساز یخ تولید نمی کند
 • یخساز یخ های تولید شده را بیرون نمی دهد
 • یخساز صدا ناهنجار تولید می کند
 • یخساز یخ قالبی تولید نمی کند

در صورت بروز هر یک از این مشکلات، باید از یک متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید.

ارور C1 یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی اینورتر نشان می دهد که در نمایشگر و ارتباط بین برد نمایشگر و برد اصلی، مشکلی به وجود آمده است.

این مشکل که یکی از مهمترین موارد در ارور یخچال ال جی ست می تواند ناشی از خرابی قطعات برد اصلی، برد نمایشگر یا اتصالات بین این دو باشد که بسیار تخصصی ست و باید توسط متخصص برد بررسی شود.

در صورت مشاهده این ارور برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بردهای یخچال، توصیه می کنیم سریعا با متخصص تماس گرفته تا مشکل را به صورت حضوری بررسی کند.

اگر می خواهید راجع به تعمیر برد یخچال بیشتر بدانید مقاله تعمیر برد یخچال به افزایش آگاهی شما در رابطه با این قطعه مهم و حساس کمک خواهد کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله از فیکسی، به بررسی ارورهای یخچال ال جی پرداختیم و راهکارهایی برای رفع آن‌ها ارائه دادیم. بیان کردیم که برخی از ارورهای یخچال ال جی نشان دهنده مشکل جدی در یخچال نیست و میتوانید با ریست کردن یخچال یا خاموش و روشن کردن یخچال، آن ها را برطرف کنید. اما برخی دیگر نشانه مشکلی جدی ست و بهتر است سریعا با متخصص تماس بگیرید.

چنانچه هرگونه سوال، ابهام یا نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه ارور یخچال‌ ال جی خود دارید، می‌توانید زیر همین مقاله آن ها را مطرح کنید تا متخصصین فیکسی در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

در نهایت اگر نیاز به خدمات تعمیر یا مشاوره تخصصی دارید، می‌توانید با ما از طریق تماس با شماره های شرکت یا از طریق ثبت درخواست آنلاین در ارتباط باشید. فیکسی، یک مرکز خدمات تخصصی تعمیرات و نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی است که دارای تجربه و تخصص لازم در تعمیر و نگهداری این یخچال ها و رفع تمامی موارد ارور یخچال ال جی می‌باشد.

5/5 - (9 امتیاز)

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *